woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
پاوربانك
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :پاوربانك
تاريخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۴:۵۷

بازيافت ماده اصلي يونوليت(EPS)

با پيشرفت چشمگير تكنولوژي و افزايش جمعيت وحجم بالايي از مواد زائد روزانه بازيافت ماده اصلي يونوليت(EPS) در جهان نگراني در زمينه زيست محيطي بوجود آورده است اين مواد زائد آهن , شيشه , ماده اصلي يونوليت(EPS) شامل مي شود. كه دفع اين مواد به علت حجم بسيار بالايي كه دارد مشكلاتي را بوجود مي آورد . بازيافت اين مواد باعث جلوگيري از مصرف منابع طبيعي و كاهش خطرات زيست محيطي شده است . استفاده از EPS به دليل سبك بودن و راحتي كار با آن روز به روز در حال گسترش است .

ماهيت پلي استايرن كه ماده اصلي يونوليت , اين امكان را بوجود آورده كه قابليت بازيافت را داشته باشد. پلي استارين به دليل خاصيت اسفنجي كه دارد كاربرد بيشتري نسبت به مواد ديگه از جمله مقوا و چوب دارد . از سال ۱۹۹۴ بازيافت پلي استايرن شروع شد و در آن سال ۴۲/۱۵ ميليون كيلو گرم بازيافت شد كه اين رقم در سال ۲۰۰۲ بيش از ۵۹/۲۳ ميليون كيلوگرم رسيد. روش هاي مختلفي براي بازيافت اين ماده وجود دارد از جمله مي توان تبديل به استيرومول (مواد مورد استفاده در كود هاي كشاورزي ), ذوب و تبديل به مواد خام براي توليد مواد بازيافتي كرد و يا دفن و سوزاند( زماني كه اين ماده سوزانده مي شود به دليل اينكه از هيدروژن و كربن تشكيل شده است در صورت سوختن به آب و دي اكسيد كربن تبديل مي شود)

با توجه به مصرف گسترده توليد و مصرف انواع محصولات EPS ميزان بازيافت ضايعات بسيار پايين است . به دليل اينكه هزينه جمع آوري آن بالا است و چون بيشتر محصولات EPS مملو عوامل پف زا است درصد كمي از اين محصولات حاوي استايرن است . به همين علت هزينه حمل بالايي براي شركت هاي بازيافت متحمل مي شود .

يكي از روش هايي كه حجم ضايعات كم مي كند . استفاده از دستگاه هاي فشرده سازي است , روش ديگر ضايعات EPS به وسيله خرد كن به ابعاد كوچك تبديل مي شود بعد فشرده شده و راحت تر مي توان حمل كرد . استفاده از اين روش ها حجم ضايعات به كاهش داده و بازيافت اين مواد را به يك فعاليت سودآور تبديل كرده است .

كاربردهاي بازيافت EPS

 1. توليد سيمان فوق سبك حاوي ۸۵ درصد EPS بازيافت شده و ۱۵درصد سيمان
 2. بلوك سيماني كه عايق گرما
 3. توليد انواع قاب در پنجره , چوب لباسي و اسباب بازي
 4. لوازم التحرير : خط كش , در خودكار و …
 5. انواع پوشش هاي بسته بندي
 6. خرد كردن مجدد و فرآوري با بتن براي تشكيل مصالح ساختماني سبك براي ديوار , سقف و …
 7. توليد آجر سبك
 8. توليد ملات عايق كاري
 9. توليد مصالح پوشش براي كاربردهاي داخلي و خارجي
 10. ساخت انواع كودهاي آلي و نرم كردن خاك
 11. استفاده مجدد با درصد هاي پايين در توليد بلوك
 12. انواع پوشش هاي بسته بندي
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :پاوربانك
تاريخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۲۰:۰۵

كاربرد يونوليت در ساختمان سازي

در اين مقاله سعي داريم در مورد كاربرد يونوليت در ساختمان سازي و صنعت ساختمان صحبت كنيم .لطفا تا پايان اين مطلب با ما همراه باشيد.

با پيشرفت صنعت ساخت و ساز در دنيا براي بالا بردن سطح كيفي كار و بهره وري بيشتر ، نوآوري هايي صورت گرفته است كه از آن جمله مي توان به استفاده از مصالح سبك در ساختمان اشاره كرد . امروزه سعي مي شود از مصالحي كه در مقايسه با مصالح پيشين سبكتر ، كاراتر و حتي ارزانتر هستند استفاده شود كه موضوع اين مقاله بر روي بلوكهاي سقفي يونوليت كه يكي از انواع مختلف مصالح سبك است متمركز گرديده است. اين بلوك ها در دو نوع « قابل اشتعال» و «غير قابل اشتعال» در بازار عرضه مي شوند.

 

مزاياي استفاده از يونوليت

۱- اين بلوك ها نوعي عايق حرارتي, برودتي و عايق رطوبتي محسوب مي شوند و مقاومت بسيار بالايي در برابر آب, رطوبت و رشد باكتري دارند.
۲- پلاستوفوم باعث مقاوم سازي سازه و سبك سازي بارهاي مرده مي شود و امنيت سازه را در برابر حوادث طبيعي بالا مي برد. بلوك هاي يونوليتي اين امكان را فراهم مي كنند كه به جاي ده عدد بلوك سفالي يك عدد بلوك يونوليتي جايگزين شود و اين امر خود به سبك سازي سازه كمك شاياني مي كند. وزن هر قطعه بلوك سيماني كه در ساختمان سازي به كار مي رود، ۱۵ كيلوگرم است، در حالي كه وزن بلوك هاي يونوليتي بسيار ناچيز است . بلوك هاي «پلي استايرن» به دليل سبكي وزن خود، وزن نهايي ساختمان را كم
مي كنند، به همين دليل در ساختمان سازي مورد استفاده قرار مي گيرند.
۳- استفاده از يونوليت در ساختمان سازي ميزان ضايعات و نخاله هاي ساختماني را كاهش مي دهد و در هنگام حمل و نقل و نصب, خطري براي كارگران ايجاد نمي كند . استفاده از بلوك هاي پلاستوفوم باعث كاهش مصرف بتن, تيرچه و فولاد شده و به دليل وزن كمي كه دارند در هر ساختمان ۳۰ درصد از حجم بتن را كاهش ميدهند.
۴- ضربه پذيري اين بلوك ها بسيار بالاست و از مقاومت و پايداري فوق العاده اي در برابر زلزله برخوردار هستند. اجراي اين بلوك ها نيازمند استفاده كمتر از تيرچه هاي بلوكي و نيروي انساني است .
۵ – با توجه به اينكه بلوكهاي يونوليت از بلوكهاي سيماني و سفالي سبك ترند وحمل آنها آسانتر است و همچنين به دليل اينكه طول آنها از طول بلوك هاي سفالي و سيماني بيشتر است، كارگران به راحتي و در مدت زمان كمتري مي توانند آنهارا نصب كنند. به دليل سرعت اجراي بالاتر باعث صرفه جويي در زمان مي شوند .
۶- قيمت بلوكهاي يونوليت از بلوكهاي سيماني و سفالي بيشتر است، اما با توجه به صرف جويي در استفاده از مصالح ديگر و همچنين با توجه به زمان كمتري كه اين سقفها براي اجرا نياز دارند. كه در نتيجه آن ساعات كار كارگران كاهش مي يابد در مجموع سقف اجرا شده با بلوك يونوليتي در مقايسه با سقف اجرا شده بابلوك سيماني و سفالي هزينه كمتري نياز دارد .
۷- مي دانيم كه هرچه سطح مصالح صاف و صيقلي تر بوده و ميزان تراكم مصالح بيشتر باشد امواج صوتي را بيشتر منعكس مي كنند.
ميزان عايق بودن بلوكهاي سيماني و سفالي در برابر صوت بسته به نوع اين بلوكها و تراكم ساختار آن متفاوت است. با توجه به آن كه
مي توان ميزان تراكم مواد در بلوكهاي يونوليت را تا حد زيادي افزايش داده و همچنين به مراتب سطح اين بلوكها صاف تر از ساير بلوكها بوده كه در انعكاس صوت تأثير داشته و همچنين از آنجايي كه اين بلوكها از نظر مشخصات فني و ابعاد آنها در وضعيت نسبتاً يكسان تر از بلوكهاي سيماني و سفالي هستند و مسدود كردن منافذ و اتصالات از كيفيت بيشتري برخوردار است عايق صوتي مناسبتري نسبت به ساير بلوكها هستند و حتي مي توان با بهبود كيفيت آنها اين ميزان را به حدود ۱۰۰٪ نزديك نمود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]