woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
چه عواملي باعث انفجار پاور بانك مي‌شوند؟ پاوربانك
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :پاوربانك
تاريخ: ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۸:۳۹


انفجار پاوربانك شيائومي گاهي اوقات ممكن است در هنگام خواندن خبرهاي روزمره، با عنواني مانند “انفجار پاور بانك در جيب كاربران و صدمات ناشي از آن” مواجه شده باشيد. اما شايد از خود بپرسيم چرا اين اتفاق افتاده است يا اينكه چه عواملي باعث انفجار ناگهاني اين محصول مي‌شوند؟در حالت عادي منفجرشدن يك پاوربانك اتفاق نادري است. اما زماني كه رخ مي‌دهد، اين احتمال وجود دارد كه از سلول باتري‌هاي بي كيفيت در ساخت پاوربانك شما استفاده شده باشد. همچنين دما يا رطوبت بسيار بالا و حتي جريان نامناسب برق مي‌توانند دلايل ديگري براي انفجار پاوربانك باشند. در اين گزارش سعي داريم تا با عواملي كه باعث اين رخداد ناخوشايند مي‌شوند آشنا شويم.
كيفيت پايين باتريباتري‌هاي يك پاوربانك، به عنوان مهمترين قطعه در اين محصول شناخته مي‌شوند. تمامي پاوربانك هاي امروزي از دو نوع باتري ليتيوم يوني و ليتيوم پليمري ساخته شده‌اند. برخي از شركت‌ها، در تلاش براي حفظ قيمت پايين محصول، تمايل دارند تا از باتري‌هاي ليتيوم يوني استفاده كنند تا هزينه‌هاي ساخت خود را كاهش دهند. در بدترين حالت، برخي از توليدكنندگان به استفاده از باتري‌هاي بازيافتي روي مي‌آورند كه همين موضوع باعث افزايش شانس يا احتمال انفجار آن مي‌شود.در حقيقت بسياري از برندهاي كوچك و نه چندان معروف، از باتري‌هاي جعلي ليتيوم يوني در توليد پاوربانك‌هاي خود استفاده مي‌كنند. در نتيجه حمل چنين محصولي مي‌تواند مانند حمل كردن يك بمب متحرك باشد.
انفجار پاور بانك
جريان مداري نادرستطراحي نادرست مدار داخلي يك پاوربانك، يكي ديگر از عوامل انفجار پاور بانك است. سوالي كه در اينجا شكل مي‌گيرد اينست كه طراحي جريان داخلي يك پاوربانك چگونه بايد باشد؟ در ذيل به مواردي پرداخته شده است كه شما را با مدار داخلي پاوربانك آشنا مي‌كند.– محافظت در برابر نيروي برق: محافظت در برابر نيروي برق (Power Protection) يكي از اركان اصلي در ساخت پاور بانك است. هنگامي كه باتري كاملا شارژ شد، اين ويژگي مانع ادامه برق‌رساني به باتري‌هاي پاوربانك مي‌شود.– سيستم كنترل جريان كوتاه: مدار يك پاوربانك خوب بايد به گونه‌اي طراحي شده باشد كه آن را در برابر جريان‌هاي كوتاه (Short Circuit) محافظت كند.– سيستم كنترل دما: اگر يك پاوربانك در دماي محيطي بالا قرار گيرد و يا به هر دليلي داغ شود، بايد از سيستم كنترل دما بهره‌مند شده باشد تا در صورت مواجه شدن با چنين اتفاقي، سريع خاموش و سرد شود.در نتيجه با رعايت نكات بالا در ساخت پاور بانك، هيچ نگراني از بابت منفجر شدن آن وجود نخواهد داشت.
نحوه مديريت كردن پاوربانكاستفاده نادرست از پاوربانك، دليل ديگري است كه مي‌تواند باعث انفجار پاور بانك هاي بي كيفيت مي شود و حتي صدمات جبران ناپذيري را براي كاربران به دنبال داشته باشد. بر روي جعبه يا دفترچه راهنماي بسياري از پاوربانك‌ها، اعدادي حداقلي و حداكثري در ارتباط با دما و رطوبت نوشته شده است كه كاربر را در نحوه نگهداري اين محصول ياري مي‌كند. يك پاوربانك ممكن است به دليل استفاده از مواد شيميايي در ساخت باتري آن، در حرارت و رطوبت بسيار بالا يا پايين منفجر شود. همچنين آب ريختن بر روي پاوربانك و در معرض قرار گرفتن آن در نور مستقيم خورشيد، مي‌تواند عامل ديگري براي انفجار باشد. بر همين اساس بهتر است قبل از استفاده، به نكات امنيتي نوشته شده بر روي جعبه محصول دقت كرد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]